Koszmar w raju

Myślały, że jadą do raju, by realizować się w karierze modelek. Niektóre z nich nieśmiało marzyły nawet, że wpadną w oko arabskiemu księciu, który porwie ich do swojej bajki. Niestety ich słodkie sny zamieniły się w namacalny koszmar, a zamiast księcia z bajki czekali na nie przestępcy. Chciały opływać w dobra materialne, a same stały się towarem. O tej szokującej i mrożącej krew w żyłach historii opowiada Marcin Margielski w swojej nowej książce Modelki z Dubaju ze strony www.taniaksiazka.pl.

Fakty straszniejsze niż fikcja

Choć opowieść ta może brzmieć jak fabuła thrillera, niestety życie po raz kolejny pisze o wiele gorsze scenariusze niż doświadczeni scenarzyści: grupa kobiet leci do Dubaju, by rozpocząć karierę w modelingu. Wielki świat, przepych, bogactwo – to wszystko stoi przed nimi otworem. Na miejscu okazuje się jednak, że to jedynie przykrywka, a modelka w tym kraju to pojęcie tożsame z prostytutką. Trudno się jednak dziwić; w Dubaju prostytucja jest surowo zakazana, co jednak nie oznacza, że nie występuje. Wręcz przeciwnie – po prostu nauczono się ją skrzętnie ukrywać. Być może chodzi również o komfort mentalny, wszak lepiej myśleć o sobie jako o modelce niż kobiecie lekkich obyczajów. Klienci również wolą to słowo. Do prostytutki może pójść byle robotnik, który ma w kieszeni trochę zaoszczędzonych pieniędzy. Bogaci szejkowie preferują bardziej luksusowy towar. Tak, towar – tym właśnie są kobiety, które trafiły do tego “raju”.

Opowieść z piekła

O różnych obliczach prostytucji w Dubaju opowiada jedna z dziewczyn, która sama zarabiała w ten sposób. Jest pewna siebie i piękna – a jednocześnie nie ma wątpliwości co do tego, na czym polega “modeling” na Biskim Wschodzie. Niestety jak się okazuje, nie wszystkie dziewczyny miały o tym pojęcie. Niektóre naprawdę myślały, że zrobią karierę, lecz życie szybko i brutalnie zweryfikowało ich przekonania. Handlarze żywym towarem potrafią być niezwykle przebiegli i zręcznie wykorzystują naiwność dziewczyn rządnych luksusowego życia. Za drogimi jachtami i wystawnymi przyjęciami kryją się jednak prawdziwe ludzkie koszmary.

Niewolnicy na Bliskim Wschodzie

Dla Marcina Margielewskiego temat prostytucji i krajów arabskich to nie pierwszyzna. Autor “Prostytutek z Duabju” ma na swoim koncie bestsellerowe książki w tej tematyce, np. “Jak podrywają szejkowie” czy “Tajemnice hoteli Dubaju”. Jako dziennikarz wiele podróżował, mieszkał w Dubaju, Kuwejcie i Arabii Saudyjskiej, dlatego dobrze zna tamtejsze realia z pierwszej ręki. Jego najnowsza książka rozpoczyna serię “Niewolnicy”, w której opisane zostaną historie z Bliskiego Wschodu o ludziach traktowanych jak towar.